Februāra rezidence noslēgusies ar izstādi “Starp kontemplāciju un kustību”, kas skatāma Pedvāles Starptautiskās mākslinieku rezidences telpās 24. un 25. februārī.
Izstādes “Starp kontemplāciju un kustību” autori ir februāra rezidenču programmas dalībnieki Melisa Kennelija (Melissa Kennelly, ASV) un Malte Blokhauss (Malte Blockhaus, Vācija).
Izstādē skatāmi Melisas Kennelijas ogles un pasteļu zīmējumi, kas tapuši rezidences laikā. M. Kennelija ir vizuālā māksliniece, kas pazīstama ar savām liela mēroga ogles tehnikā zīmētām ainavām. Izmantojot dedzināta vītola nūjiņas, pulveri un citu uz ogles bāzes veidotu materiālu kombināciju uz papīra, viņa strādā zemes un ūdens krustošanās punktā, lai radītu ieskaujošu telpas, miera un vientulības pieredzi. No ainavām ar ūdeni bagātām ledāju jūrām un kalniem līdz mitrumu izsalkušām Amerikas dienvidrietumu panorāmām viņas darbi izraisa pirmatnēju reakciju, jo sniedz ieskatu elementārajās ainavās pasaulē pirms cilvēka un pēc tā. No 2004. gada viņa galvenokārt dzīvo Taosā, Ņūmeksikā, un viņas ogles zīmējumi ir atrodami galerijās un privātās kolekcijās Ņūmeksikā un ārpus tās.
Izstādē skatāmas arī Maltes Blokhausa gleznas, kas tapušas rezidences laikā. Kā raksta Imke Ēlers (Imke Ehlers), “[..] M. Blokhausa daiļradē īpašais ir viņa gleznu fiziskā klātbūtne. Viņa darbus nosaka emocionāli žesti un spontāni radošie procesi, krāsas atrautība no formas un līnijas atrautība no motīva, gleznošanas laukuma pārkāpšana un gleznas iekļūšana trešajā dimensijā. M. Blokhausam glezniecības balsts ir nevis kompozīcijas virsma, bet gan darbības telpa. Rezultāti ir gleznas ar pirmatnēju auru, kas bieži atgādina arhaiskas dabas ainavas un spēkus. Darbu milzīgā klātbūtne rodas, pārbaudot mākslinieka spēku ar materiālu. Tā ir “iedvesma un pretestība vienlaikus”, formulējis pats M. Blokhauss. “No būtības, bet arī ar materiāla pretestību veidojas attēls.” Malte Blokhauss nodarbojas arī ar gleznieciskām zīmēm, viņš veido šifrus. Aiz šifriem nav slēptas nozīmes, ko arī varētu dažādi interpretēt, tie ir personisko alfabētu burti vai raksti, nevis simboli. Tie nav tēli, bet drīzāk metafizisku atsauču metaforas.”