Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Jauno mākslinieku darbi Pedvālē
08.06.2017.

Pedvāles mākslas rezidencē šajā pavasarī viesojušies divi jaunie mākslinieki, un radījuši darbus sezonai "Akmens. Spēle".

 

Eidžeis Medovss (AJ Meadows) no Amerikas Savienotajām Valstīm radījis zemes mākslas objektu „Skaidrības mirklis”. No zemes radīts precīzas formas kubs, kurš dabas apstākļu ietekmē vasaras laikā palēnām sairs. Objekts apskatāms Briņķu muižas tuvumā, un tā forma veido saspēli ar muižu ēku ansambli. Mākslinieks par sava darba koncepciju stāsta: „Dzīve. Nāve. Dzīve. Nāve. Dzīve.  Bezgalība. Kubā iesētas dažādu puķu sēklas. Kad sēklas dīgst, kuba struktūra sāk izjukt. Dodot  dzīvību ziediem, kubs pats sevi netīšām iznīcina."

 

Savukārt jaunā latviešu māksliniece Maija Puncule Pedvāles gravā izveidojusi konceptuālu vides mākslas objektu “Indivīds un sabiedrība”, kas veidots kā krūmu stādījums. Māksliniece par savu radošo ieceri saka: „Darbs iecerēts kā cikliska performance, kurā tiks modelēta cilvēku vieta sabiedrībā. Kārkls izvēlēts, jo tas pēc dabas ir sīksts, tāpat kā cilvēks savā dziļākajā būtībā. Tas pirmais ieviešas brīvās teritorijās, veikli iesakņojas, ir salcietīgs, noturīgs pret gaisa piesārņojumu un pieticīgs sev vēlamās augsnes prasībās. Pašlaik, ar kārklu stādījumu palīdzību, esmu izveidojusi trīs cilvēka attiecību modeļus - vienatni, atrašanos nelielā grupā un atrašanos pūlī. Šīs sezonas laikā ļaušu kārkliem dabiski augt, lai nākamajā gadā nāktu kā simboliska augstākā vara (autors) un izveidotu noteiktu formu.”

 

Eidžeis Medovss (AJ Meadows)

Maija Puncule

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.