Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Meteņi Pedvālē
26.02.2017.

25. februārī Pedvālē tika svinēti Meteņi. Tas bija pirmais publiskais pasākums Ojāra Feldberga 70. jubilejas gada ietvaros, noslēdzot Pedvāles parka kluso ziemas periodu un uzsākot pavasara aktivitātes.

 

Lai Pedvāles akmeņi būtu auglīgi un ražīgi, tos no ziemas miega modināja Kaza, Dzērve, Velns, Nāve un Čigānu pāris, savukārt visu rituālu uzraudzīja Meteņtēvs ar varenu steberi pie sāniem.

 

Sekojot Meteņu tradīcijām tika kurts arī nevajadzīgo mantu ugunskurs, lai devīgais Metenis, jauno gadu uzsākot, atnestu vietā jaunas.

 

Vēl pirms laišanās jautrās dejās un cienastu baudīšanas tika pārbaudīts arī Pedvāles eksperimentālais akmeņu stādījumu lauks. Ķekatnieki un viesi konstatēja, ka stādījumi ir pārziemojuši labi un kopīgiem spēkiem atklāja jauno akmeņu stādīšanas sezonu, pārveļot uz lauka gulošo akmeni no ziemas puses uz pavasari. Zem pārveltā akmens tika atrasta akmens sēkla, kuru nepieciešams pārstādīt. Visi klātesošie tai nodeva savus vēstījumus un martā, mākslinieku rezidences laikā ASV, Ojārs Feldbergs to iestādīs Misisipi upes iztecē pie Itaskas ezera. Akmens sēklai nodotie vēstījumi ar Misisipi upes ūdeņiem plūdīs cauri desmit ASV štatiem līdz ieplūdīs Meksikas līcī.

 

Savukārt no Misisipi upes krasta tiks paņemta Amerikas akmens sēkla, kuru Ojārs Feldbergs iestādīs Pedvālē, 2017. gada radošās sezonas atklāšanā 3. jūnijā.

Attēlu galerija

 

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.