Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Atklāts jauns vides mākslas objekts
27.09.2016.

Septembrī Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja mākslinieku rezidencē strādāja indiešu tēlnieks un performanču mākslinieks Udeja Vir Sings, kurš Pedvāles parkā radīja vides mākslas objektu "Visa pirmsākums".

 

Udeja Vir Sings savā radošajā darbībā pievēršas cilvēka un dabas savstarpējām attiecībām, pārtikai, ko mēs patērējam ikdienā, attieksmei pret apkārt esošo floru un faunu.

 

Pedvāles parkā radītais vides mākslas objekts „Visa pirmsākums” ir kā pirmatnējā baktērija, sena radība, kas izlīdusi no zemes dzīlēm un turpina augt un attīstīties virszemē. Objekta atklāšanas performancē 25. septembrī kā vadmotīvu mākslinieks izvēlējās latviešu teicienu: „Jo vairāk dod, jo vairāk gūst. Jo vairāk gūst, jo vairāk dod”. Pasākumā klātesošais Senās Indijas filozofisko tekstu zinātājs un tulkotājs Vinaja Čaitanja aicināja aizdomāties par elpošanu, kas ir nemitīgs gūšanas un došanas process.

 

Rudens ir ražas svētku laiks. Udeja Vir Sings klātesošos aicināja uz kopīgu maltīti, kurā piedāvāja pašgatavotu indiešu virtuvei raksturīgo puri maizi un karri mērci.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.