Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
2017. gada radošā sezona
18.01.2017.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja 2017. gada radošās sezonas centrālais notikums būs Ojāra Feldberga 70. dzīvas gadam veltītā personālizstāde "Spēles ar akmeni II". 1997. gadā Pedvāles parka ainavā bija skatāma O.Feldberga personālizstāde „Spēles ar akmeni”. Tagad, pēc 20 gadiem, tēlnieks atgriežas un attīsta šo tēmu, turpinot radoši pētīt cilvēka, akmens un dabas savstarpējās tēlainās attiecības.

 

Ojārs Feldbergs par jauno sezonu saka – „Tagad es gatavojos vasarai. Ieceru jaunus darbus, jaunus projektus. Jaungada naktī jau sagatavoju vienu akmeni, ar kuru es martā došos uz Starptautisko mākslinieku rezidenci Frankonijas parkā, Minesotas štatā, ASV. Tur es radīšu savai personālizstādei „Spēles ar akmeni II”, pirmo vides objektu „69+1=70”.

 

Vecgada dienā es šo akmeni speciāli braucu meklēt un atradu Mērsragā – jūras krastā, kur ir daudz akmeņu. Jaungada naktī es viņu sagatavoju – iesaldēju ledū, ar uguni izkausēju un pamazām audzēju. To es izmantošu, veidojot mākslas darbu „69+1=70”. Tas nozīmē, ka uz viena liela akmens tiks uzkārti 69 mazi akmeņi – tik, cik man tagad gadu. 10. oktobrī, manā dzimšanas dienā, tiks veidots virtuāls tilts starp skulptūru parkiem Latvijā un ASV, kura laikā tiks uzkārts septiņdesmitais akmens manā mākslas objektā Frankonijas parkā un Pedvālē, mākslas objekta „Sirdsakmeņi” baltajā zārdā es iekāršu 70. sirdsakmeni.

 

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.