Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvālē atklāta radošā sezona
12.06.2016.

11. jūnijā Pēdvālē tika atklāta radošā sezona "Akmens. Mantojums". Šogad atklāšanas pasākums bija ķīniešu kultūras zīmē. Kā iedvesmas avots  atklāšanas pasākumam kalpoja Ojāra Feldberga vizīte Ķīnā šā gada janvārī.

 

Pasākums sākās ar dzejas lasījumiem ķīniešu un latviešu valodā. Tam sekoja dokumentālas fotoizstādes atklāšana Pedvāles krodziņā „Dāre”. Sadarbībā ar Ķīnas Tautas Republikas vēstniecību Latvijā Pedvālē šobrīd skatāma fotoizstāde par Ķīnas kultūru, mākslu un dabas ainavu. Pasākuma dalībnieki tuvāk iepazina arī ķīniešu tradicionālo instrumentu – divstīdzi erhu.

 

Pasākuma turpinājumā no Pedvāles gravā tekošās upītes Rambules tika izsaukts pūķis „Rambulis”, kurš vēroja ķīniešu akmens sēklas stādīšanas rituālu Pedvāles eksperimentālajā akmeņu stādījumu laukā. Visi klātesošie pirms stādīšanas nodeva savus vēstījumus akmens sēklai un pēc iestādīšanas ugunij atdeva dzīvības koka zariņu un Pedvāles avota ūdens malku, lai iestādītais vēstījums kopā ar dūmiem un garaiņiem paceltos debesīs.

 

Pūķis „Rambulis”, saņēmis pasākuma viesu cienastus, atgriezās Pedvāles parka plašumos, savukārt viesi devās atpakaļ uz krodziņu „Dāre”, lai baudītu ķīniešu pelmeņus un zāļu tēju. 

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.