Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvāle sāk jauno gadu ar vizīti Ķīnā
15.01.2016.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja direktors Ojārs Feldbergs un kuratore Laura Miglone no 10. janvāra līdz 12. janvārim apmeklēja Čangčunas Pasaules skulptūru parku Ķīnā, lai piedalītos Starptautiskās skulptūru parku savienības rīkotajā konferencē.

 

Konferences laikā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja pārstāvji iepazinās ar Čangčunas Pasaules skulptūru parka ekspozīciju un tā darbības principiem, prezentēja Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, kā arī uzstājās ar referātu par tūrisma attīstības iespējām skulptūru parkos pasaulē. Konferences ietvaros tika pieņemta Starptautiskās skulptūru parku savienības konstitūcija, kā arī ievēlēta savienības vadība. No pirmā Skulptūru parku savienības prezidenta ķīnieša Wang Mingshan (Čangčunas Pasaules skulptūru parka kurators) savienības vadību pārņēma Ģertrūde Ašlīmane (GertrudAeschlimann), kura pārstāv Art-st-Urban skulptūru parku Lucernā, Šveicē, savukārt par savienības ģenerālsekretāru tika ievēlēts Ķīnas pārstāvis Wang Xuezhan.

 

Starptautiskā skulptūru parku savienība tika dibināta 2014. gada 4. septembrī Čangčunā, Ķīnā. Dibināšanas dokumentu parakstīja 6 skulptūru parki: Čangčunas Pasaules skulptūru parks (Ķīnas TautasRepublika), Art-st-urban (Šveice), Beddingtona mākslas galerijas dārzi (Franvija), Kjanti Skulptūru parks (Itālija), Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs (Latvija) un Middelheimas modernās mākslas un tēlniecības brīvdabas muzejs (Beļģija). Galvenās savienības aktivitātes ir izstāžu apmaiņa, informācijas apmaiņa un savienības biedru popularizēšana, semināru un konferenču organizēšana, lai dalītos pieredzē skulptūru parku menedžmenta un mārketinga jomās, kā arī dalītos prakstiskā un teorētiskā pieredzē ar valstīm, kuras vēlas veidot skulptūru parkus.

 

Attēlu galerija

 

 

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.