Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
23. radošā sezona ir atklāta
01.06.2015.

Saulainajā 30. maija sestdienā Pedvālē tika atklāta 2015. gada radošā sezona „Akmens. Vēsts”.

 

2015. gads Latvijā ir īpašs – tiek svinēta izcilo dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150. dzimšanas diena. Arī Pedvāles muzejs radošo sezonu aizvadīs Raiņa un Aspazijas zīmē. Radošās aktivitātes sākās aprīlī, kad Ojārs Feldbergs kopā ar Talsu māksliniekiem devās uz Kastaņolu Šveicē, kur Bre kalnā tika iestādītas akmens sēklas no Aspazijas dzimtajām mājām „Daukšām” un Raiņa dzimtās „Tadenavas”.

 

Radošās sezonas atklāšanas pasākums sākās Pedvāles krodziņā „Dāre”. Tur tika atklāta fotogrāfa Daiņa Kārkluvalka izstāde „Kastaņola” un demonstrēts video par akmens sēklu stādīšanas performanci Kastaņolā.

 

Aktivitātes turpinājās uz Pedvāles eksperimentālā akmeņu stādījumu lauka, kur, piedaloties visiem klātesošajiem, Imanta Kalniņa mūzikas kinofilmai „Pūt vējiņi” pavadībā tika iestādīta akmens sēkla no Pao vulkāna, Kostarikas. Šīs stādīšanas performances laikā tika iegūta uguns – Aspazijas vārdiem runājot – akmens dvēsele. Ar šīm liesmām aizdedzot vējlukturus, Ojārs Feldbergs aicināja visus doties „Ugunsceļā” cauri Pedvāles parkam. Vairākās apstāšanās vietās klātesošie klausījās Raiņa un Aspazijas dzeju un visa ceļa garumā notika simboliska abu dzejnieku sasaukšanās Sabiles bērnu mūzikas skolas audzēkņu izpildītajās putnu dziesmās.Tas bija kā veltījums abiem dzejniekiem tik nozīmīgajai ziedoņa tēmai kā arī atsauce uz abu dzejnieku mīlestību – viņi viens otru uzrunāja dažādu putnu vārdos – Mīļzeltainais samtputniņš, Mīļmazputniņš, Sāpjputniņš, Sirdsputniņš, Iniņputniņš u.c.

 

„Uguns ceļš” noslēdzās vienā no Pedvāles pakalniem, kur vasaras sezonas laikā taps vides mākslas objekts „Saules ceļš”. Iecerētā mākslas darba centrā tika iestādīta akmens sēkla, kuru Ojārs Feldbergs bija atvedis no Kastaņolas. Tur tā augs, kopā ar stādīšanas brīdī klātesošo nodotajiem vēstījumiem līdz 3. oktobrim, kad notiks Ojāra Feldberga vides mākslas objekta „Saules ceļš” atklāšana. Pasākums noslēdzās ar Aspazijas romantisko dzejoli „Maija lietutiņš”, kurā dzejniece apraksta akmens uzplaukšanu.

Attēlu galerija
« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.