Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvāle akmeņos sūta vēstis Kastaņolai
12.04.2015.

Sestdien, 11. aprīlī Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā nelielā, draudzīgā ceremonijā notika vēstījumu nodošana akmens sēklām, kuras ceļos uz Raiņa un Aspazijas trimdas vietu Kastaņolā. No rokas rokā pasniedzot cits citam akmentiņus, kuri uz Pedvāli atvesti no Raiņa un Aspazijas bērnības mājām, visi klātesošie nodeva akmens sēklām vēlējums, labās domas un vēstis. Tālāk akmens sēklas ceļos uz vietu Brē kalnā Kastaņolā, Šveicē, kur Rainis strādāja trimdas laikā. 19. aprīlī Brē kalnā akmentiņi tiks iestādīti līdz ar tiem nodotajiem vēstījumiem no Latvijas. Savukārt no Brē kalna iecerēts paņemt jaunu akmens sēklu, un vēlāk to iestādīt Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā, īpašā Rainim un Aspazijai veltītā vides mākslas objektā.

11. aprīlī Pedvāles krodziņā „Dāre” arī tika atklāta Daiņa Kārkluvalka fotogrāfiju izstāde. Tajā apskatāmas fotogrāfijas, kuras uzņemtas kopā ar tēlnieku Ojāru Feldbergu un Talsu Novada māksliniekiem apmeklējot „Daukšu” mājas Zaļenieku pagastā, kur dzimusi Aspazija, un Tadenavas māju, kur pirmos trīs savus dzīves gadus dzīvoja Rainis.

Akcija „Latvijas akmens sēklas Kastaņolai” ir daļa no Pedvāles muzeja Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam veltītā projekta „Saules ceļš”. Tā laikā notiks abu dzejnieku domu un tēlu pasaules iedvesmoti pasākumi, performances un mākslas akcijas, bet sezonas noslēgumā Pedvāles parkā tiks atklāts dzejniekiem veltīts vides mākslas objekts.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.