Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Noslēgusies 7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference
30.06.2014.

No 20 jūnija līdz 24. jūnijam Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notika 7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference „Savienošanās: dzelzs rituālā, mākslā un ainavā”.

Šajā konferencē lasītās lekcijas un paneļdiskusijas aptvēra četrus tematiskos lokus: Performance/Ainava/Rituāls; Izpēte/ Attīstība/ Eksperiments; Sadarbība/ Sabiedrība/ Starptautiskie sakari; Praktiskie jautājumi.

Šo tēmu ietvaros tika diskutēts gan par čuguna kausēšanas un liešanas procesiem, gan Latvijas vēsturi, kultūru un tradīcijām.

Konferences laikā 155 delegātiem tika nodrošināta arī plaša kultūras programma. 7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference „Savienošanās: dzelzs mākslā, rituālā un ainavā” tika atklāta 20. jūnijā. Atklāšanas vakarā Pedvāles pagalmā tika brūvēts latviešu tradicionālais akmeņu alus, vīru kopa „Vilki” ar kramu aizšķīla jauno uguni. Šajā vakarā tika atzīmēti arī 15 gadi kopš pirmās čuguna liešanas – tika dalīta čuguna torte un vērota Buto dejas performance.

Savukārt 21. jūnijā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā visi tika aicināti pie saulgriežu ugunskura, lai klausītos latviešu stāstnieku stāstītos stāstus un pasakas par kalējiem.

22. jūnija rīta agrumā Pedvālē ieradās bērni no Valdemārpils, Talsiem un Sabiles, kuri kopā ar mākslas skolu pasniedzējiem un vecākiem kopīgi radīja vides mākslas objektu „Čuguna vainags”, savukārt pēcpusdienā Pedvāle pārtapa milzu skudru pūznī – starptautiskas čuguna lējēju komandas demonstrēja un reizē mācījās čuguna kausēšanas un liešanas procesu. Vakara noslēgumā uz ugunskura tika gatavots Jāņu siers.

Konference noslēdzās Līgo vakarā, skatītājiem piedāvājot performanču programmu visas nakts garumā. Performanču nakts tika uzsākta ar simbolisku galda klāšanu Jāņu nakts valdošajam elementam ugunij – verdošais čuguns tika ieliets akmeņu alū un ķimeņu sierā.

Jāņu rītā, saullēkta laikā, notika Jāņu rīta vīru rituālajā skrējienā, pēc kura svinīgi tika apdzēsts 7. Starptautiskās laikmetīgās čuguna mākslas konferences ugunskurs Pedvālē.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs pateicas visiem sponsoriem un atbalstītājiem.

Konferences atklāšana

7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference

Stāstnieku vakars

Darbnīca bērniem

Čuguna liešanas paraugdemonstrējumi

Siera siešanas darbnīca

Jāņu nakts - "Čuguna vainags"

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.