Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvāle gatavojas jaunajai radošajai sezonai
05.02.2014.

No 2014. gada 19. līdz 23. jūnijam Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notiks 7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference. Šajā laikā tiks atzīmēti arī 15 gadi kopš pirmās čuguna skulptūru liešanas un pirmās uguns skulptūras veidošanas Pedvālē.

Tā būs nedēļa, kad Latvijā tiek svinēti Jāņi. Šī konference būs neparasts pētījums par tēlnieciskās čuguna liešanas konceptuālo un estētisko kontekstu un tās ietekmi uz laikmetīgo mākslu, rituāla formām un ainavas transformācijām. Konference piedāvās platformu, kur apmainīties idejām, iepazīt procesus un darbus, kā arī sekmēt estētikas un kultūras dialogu par čuguna liešanu tēlniecībā.

Konferenci vadīs latviešu tēlnieki Ojārs Feldbergs un Kārlis Alainis, kā arī Temzija Ringlere no ASV, tēlniecības profesore no Sv. Katrīnas Universitātes Minesotā, kā arī vadošā māksliniece dzelzs liešanas pasākumā Community + Collaboration Iron Pour Frankonijas Skulptūru parkā un Frankonijas Skulptūru parka (Minesota) valdes locekle.

7. Starptautiskā laikmetīgās čuguna mākslas konference akcentē performanci kā laikmetīgās čuguna mākslas teatrālo un konceptuālo dimensiju izpēti. Performance ir kļuvusi par nozīmīgu laikmetīgās tēlniecības pētniecisko instrumentu, kas izmanto ķermeni un kustību kā estētiskas apceres un konceptuālas izziņas materiālu un procesu. Nošķirts no tradicionālā teātra, čuguna liešanas akts kā horeogrāfiski procesuāla performance kļūst par iegremdējošu un tūlītēju estētiskās un konceptuālās pētniecības formu. Performanču projekti izzina tēlnieciskās čuguna liešanas fizisko un iesaistošo raksturu, kā arī materiālu, procesu un to formāciju iespējas un attiecības estētiskā aspektā.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.