Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Noslēgusies 20. radošā sezona
21.10.2012.

Sestdien, 20. oktobrī, plkst. 14:00 Pedvālē notika 20. radošās sezonas svinīgs noslēgums.

Vispirms tika atvērts albums „Pedvāle 20”, kurā fotoattēlos un tēlnieka Ojāra Feldberga komentāros ir atspoguļota Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja veidošana un attīstība no 1991. gada līdz pat 2012. gadam. Albumā „Pedvāle 20” vairāk nekā trīssimts lapaspusēs apkopoti materiāli par Pedvāles vēsturi, muzeja veidošanas gaitu un dažādiem radošajiem notikumiem – plenēriem, simpozijiem, radošajām darbnīcām, konferencēm –, kā arī to laikā tapušajiem mākslas darbiem – skulpūrām, instalācijām, vides obejktiem, grafikām, gleznām un performancēm. Albuma saturu veidojis Ojārs Feldbergs. Tas izdots divās valodās – latviešu un angļu. Albuma izdošanu atbalstījusi Rīgas Brīvostas pārvalde, Talsu novada pašvaldība, ASV vēstniecība Rīgā un laikraksts „Talsu vēstis”.

Sezonas noslēguma svinību turpinājumā Ojāra Feldberga vadībā tika īstenota 20 akmeņu stādīšana Pedvāles Akmeņu stādījumu laukā. Šos akmeņus iestādīt Ojārs Feldbergs uzaicināja 20 cilvēkus, kuri devuši savu pienesumu Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja attīstībā.

Stādīšanas rituāla noslēgumā Ojārs Feldbergs iestādīja akmens sēklu, kas uz Pedvāli atceļojusi no Afganistāna. Šo akmens sēklu uz Pedvāli no Meimanas militārās bāzes atveda Latvijas Radio žurnāliste Ina Strazdiņa. Pirms šī akmens iestādīšanas Pedvāles Akmeņu stādījumu laukā visi klātesošie, sniedzot to no rokas rokā, nodeva tam savus vēstījumus. Ar šo rituālu iepriekšējos gados iestādītajām akmens sēklām no Vjetnamas, Taizemes, Izraēlas, Portugāles, Argentīnas, Zviedrijas, Nīderlandes, Indijas un Ēģiptes pievienojās jauna akmens sēkla no Afganistānas.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.