Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Mākslinieki un zinātnieki – atjaunojamās enerģijas meklējumos
23.07.2012.

Šovasar no 26. līdz 28. jūlijam Pedvālē notiekošajā starptautiskajā simpozijā RENEWABLE LAB mākslinieki kopā ar zinātniekiem diskutēs par nākotni, dabas un tehnoloģijas attiecībām, alternatīviem enerģijas resursiem un citām ilgtspējības idejām.

 

Pedvāle uz simpozija laiku kļūst par “studiju-laboratoriju” jeb kopīgu eksperimentu telpu, kurā radošais darbs mākslinieku studijā tiek apvienots ar pētniecību zinātniskajās laboratorijās. Pedvāles brīvdabas “laboratorijā” norisināsies radoši un zinātniski eksperimenti ar atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām – saules, ūdens, kā arī udeņraža, bioloģiskajām un citām jaunās paaudzes enerģijas tehnoloģijām.

 

Beļģu mākslinieks Bartaku iepazīstinās ar saviem pētījumiem aroniju laukos Latvijā un agaves plantācijās Meksikā, un to, kā šie augi ir izmantojami kā alternatīvās enerģijas avots, piemēram, solārajās tehnoloģijās. Zinātnieki Jānis Kleperis un Vladimirs Ņemcevs stāstīs par “ūdens spēku” un ūdeņraža izmantošanu transportā. Un ne tikai stāstīs – bet arī demonstrēs pašu izgatavoto ūdeņraža auto!

 

Bioloģe Ilze Dimanta un somu māksliniece Mia Makela katra no savas perspektīvas aplūkos Baltijas jūras aļģes kā enerģijas resursu. Jaunie biologi Zane Rutkovska un Artūrs Gruduls kopā ar RIXC māksliniekiem Raiti Šmitu un Rasu Šmiti vadīs “baktēriju baterijas” darbnīcas, kurās tiks eksperimentēts ar elektrības iegūšanu Pedvāles laukos un “Saliņu” mājas dīķī. Mākslinieks Voldemārs Johansons eksperimentēs ar sonifikācijas iespējām – kā padarīt dzirdamu baktēriju elektrību.

 

Savukārt beļģu mākslinieki no Hortus projekta iepazīstinās ar savu izveidoto sensoru tīklu, kas mēra vēja un gaismas dinamiku, tādā veidā parādot procesu, kā augi “savāc” enerģiju no dabas resursiem. Un visbeidzot, somu dalībnieks Miko Lājola vadīs “Vides novērošanas un ilgtspējības tehnoloģijas” radošās darbnīcas, būvējot hidrofoniskās urbānās dārzniecības sistēmas.

 

Simpozijā piedalīsies arī jaunie mākslinieki no Somijas, Lietuvas, Serbijas, kā arī topošie jauno mediju mākslinieki no Liepājas universitātes.

 

Simpozija rezultātā RIXC plāno izstrādāt arī kopīgas idejas inovatīvu mākslas-zinātnes projektu īstenošanai nākotnē.

 

Mākslas un zinātnes simpozijs RENEWABLE LAB par atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām un “Biotricity” radošās darbnīcas – “kā izgatavot elektrību no baktērijām un ūdens” notiek no šī gada 26. līdz 28. jūlijam Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā (pie Sabiles) un lauku mājās “Saliņas”.

 

Simpoziju organizē Jauno mediju kultūras centra RIXC sadarbībā ar Liepājas universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju un Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta Ūdeņraža enerģētikas materiālu labratoriju un LU Bioloģijas fakultātes zinātniekiem.

 

Kontaktpersona: Rasa Šmite – rasa@rixc.lv, tālr. 26546776

 

 

 

SIMPOZIJA PROGRAMMA:

 

RENEWABLE LAB

Mākslas un zinātnes simpozijs par atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām

un “Biotricity” radošās darbnīcas – kā izgatavot elektrību no baktērijām un ūdens

Pedvāle, 26. - 28. jūlijs, 2012

 

Ceturtdiena, 26. jūlijs

19.00 Simpozija dalībnieku – mākslinieku un zinātnieku prezentācijas un diskusijas.

22.00 Simpozija atklāšanas programma.

 

Piektdiena, 27. jūlijs – Pedvālē

1. dienas tēma: “Atjaunojamā enerģija un tehnoloģiju ekoloģija”

10.00-13.00 Radošās darbnīcas par tēmām: “Baktēriju baterija”, “Urbānā dārzniecība”, “Ūdens spēks” un “Ūdeņraža tehnoloģijas” – testējam ūdeņraža auto, “Elektrības sonifikācija un vizualizācija” u.c.

14.00-16.00 Preses konference

15.00-19.00 Radošo darbnīcu turpinājums

20.00-22.00 Mākslinieku un zinātnieku pētījumu vizuālo materiālu prezentācijas un diskusijas

 

Sestdiena, 28. jūlijs – “Saliņās”

2. dienas tēma: “Biotricity – kā izgatavot elektrību no ūdens un baktērijām”

 

11.00–18.00 “Biotricity” radošās darbnīcas un darba sesija – eksperimenti ar bateriju sistēmu brīvā dabā – dīķī, augsnē, kā arī ar elektrības rašanās procesu sonificikācijas un vizualizācijas eksperimenti.

 

 

Simpozija dalībnieki: Jānis Kleperis, Artūrs Gruduls, Rasa Šmite, Ilze Dimanta, Vladimirs Ņemcevs, Voldemārs Johansons, Mārtiņš Ratniks, Jānis Garančs, Signe Pucena, Ilva Skulte, Ainārs Kamoliņš, Mikko Laajola, Mia Mäkelä, Bart Vandeput, Christoph De Boeck, Patricia Portela, Aistė Goda Viršulytė, Vytautas Kazimieras Juozėnas, Marija Marić, Agnese Baranova, Daina Siliņa, Rihards Vītols, Gatis Vaitovskis, Maija Demitere, Zelma Dumpe, Anna Trapenciere, Dāvis Bojārs.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.