Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Radošās sezonas "Akmens. Cilvēks" ir atklāta
04.06.2012.

Šogad Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejam aprit divdesmit gadi. Katru gadu tiek izraudzīta kāda radošā tēma, kuras ietvaros mākslinieki veido jaunus mākslas darbus. Pēdējo gadu laikā par galveno un vadošo tēlu muzeja radošajā darbā ir kļuvis akmens. Atzīmējot tēlnieka Ojāra Feldberga dzīves sešdesmit piecus gadus un radošā darba četrdesmit gadus, 2012. gada muzeja radošā tēma ir cilvēka, akmens un ainavas attiecības, un sezonas nosaukums ir „Akmens. Cilvēks”.

 

Šogad sezona tika atklāta 2. jūnijā ar īpašu, māksliniecisku rituālu. Tā laikā akmeņu stādījumu laukā tika iestādīta akmens sēkla no Nīderlandes, kuru uz Latviju atvedis Ojārs Feldbergs, un akmens sēkla no Indijas, kuru, savukārt, Pedvālei dāvina indiešu guru Vinaija Čaitanja. Viņa vadībā Pedvālē notika arī īpaša uguns ceremonija.

 

Šogad rit sestais gads kopš Ojārs Feldbergs stāda un audzē akmens sēklas Pedvālē un citur pasaulē. Akmens sēklu stādīšana ir garīgs rituāls, kura laikā stādītājs nodod vēstījumu akmenim un, iestādot to zemē, vienlaicīgi to arī iestāda savā dvēselē, lai tas cerībā un ticībā briestu un vēlēšanās piepildītos. Jaunās sezonas atklāšanas laikā viesi piedalījās šajā akmens sēklu stādīšanas rituālā, nododot tiem savus vēstījumus. Tāpat arī atklāšanas svētku dalībnieki tika aicināti piedalīties uguns ceremonijā Vinaijas Čaitanjas vadībā, ziedojot ugunij 9 veidu Latvijā augušu graudu saujas.

 

Uzsākot „Akmens. Cilvēks” sezonu, tika atklāta arī amerikāņu mākslinieka Kena Peina granīta skulptūra „Māra” un Ojāra Feldberga vides mākslas objekts „Cerību akmens”. Tas iecerēts kā objekts, kurā cilvēki varēs ievietot rakstītas zīmītes ar vēlējumiem un vēstījumiem.

 

Atklāšanas pasākuma laikā skanēja indiešu mūzika, kuru atskaņoja DJ Ernesto. Tāpat pasākuma skanisko daļu veidoja arī trokšņu skaņdari „Bērnu rīts”. Indiešu tempļu dejas izpildīja dejotājas no Dienvidindijas klasiskās dejas studijas „Bharata” (eksotisko deju centrs „Alegria”).

 

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja radošā sezona ilgs līdz 7. oktobrim un tās laikā Ojārs Feldbergs iecerējis radīt vairākus vides mākslas objektus un skulptūras.

 

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.