Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Skatāma izstāde „ Visādi žagari”
07.04.2012.

Pūpolsvētdienā, 1. aprīlī, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja krodziņā „Dāre” atklāja Ojāra Feldberga izstādi „Visādi žagari”.

Pie sienām, kur parasti tiek izstādītas gleznas, grafikas un fotogrāfijas, mākslinieks šoreiz piekāris 18 dažādus koku un krūmu zaru pušķus – bērzu, ozolu, kārklu, ābeļu, mežrožu, lazdu, u.c. Tie katrs atšķiras ar sev raksturīgo grafiski lineāro formu ritmu.

Kā atklāšanā teica mākslinieks, „žagari ir viens no civilizācijas attīstības faktoriem, kuru šādā vai tādā veidā ir izjutuši daudzi”. Žagariem piemīt gan audzināšanas spējas, kā piemērām, teiciens — Dabūsi žagarus! —, gan ārstējošas spējas — uzlējumi tējai, pirts slotas. Tāpat žagariem ir arī noteikta loma demogrāfijas veicināšanā, jo no žagariem stārķi būvē ligzdas un līdz ar to stārķu klātbūtne veicina bērnu atrašanu. Žagariem ir arī īpašas spējas — tie tiek izmantoti tādu slotu izgatavošanai, ar kurām ir iespējams lidot.
 
Žagarus apskatīt, iedvesmoties, iztēloties un sacerēt pašiem savus stāstus, būs iespējams līdz 30. aprīlīm sestdienās un svētdienās no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.