Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Atklāta sezona "Akmens. Telpa"
29.05.2011.

28. maijā tika atklāta Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja jaunā 2011. gada radošā sezona „Akmens. Telpa”.

Sezonas atklāšana sākās krodziņā “Dāre” ar zviedru fotogrāfa Hansa Dhejnes performanci, kuras laikā viņš atskaņoja senu govju mājās saukšanas melodiju. Spēlējot klarneti viņš simboliski sauca mājās savas fotoizstādes "Kurzemnieces – govju fotoportreti" modeles. Performances laikā tika noņemta šī fotoizstāde un tās vietā Talsu fotokluba dalībnieki izstādīja savas fotogrāfijas, kuras vieno miglas tēls. Izstādē “Migla” apskatāma gan rīta, gan vakara migla, kas fiksēta dažādās Talsu novada vietās, tostarp arī Pedvālē.

Sezonas atklāšanas pasākuma laikā tēlnieka Ojārs Feldbergs vadībā tika iestādīti pavasara akmeņu stādi un īpašas akmens sēklas no Argentīnas un Ēģiptes. 

Radošās sezonas atklāšanas kulminācija notika Abavas ielejas Pedvāles nogāzē pie Briņķu muižas. Ojārs Feldbergs un Fudžiko Nakaja (Japāna) pirmo reizi demonstrēja savu kopdarbu – vides mākslas objektu „Akmens. Migla”. To veido astoņi Latvijas akmeņi, kurus ieskauj īpašas sistēmas radīti miglas vāli.  Atklāšanas brīdī migla vijās ap akmeņiem un plūda pāri pieneņu pļavai, mijoties ar Simonas Orinskas Buto dejas kustībām un Arta Gulbja gongu performances skaņām.  

Šāda veida vides mākslas objekts ar radītu miglu kā māksliniecisku tēlu ir pirmais ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs.  

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.