Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Kalni un migla Pedvāles dabas ainavā
25.05.2011.

2011. gada radošā sezona „Akmens.Telpa” Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā iesāksies 28. maijā ar mākslinieku Ojāra Feldberga un Fudžiko Nakajas kopīgi veidotā vides mākslas objekta „Akmens.Migla” demonstrēšanu un Simonas Orinskas buto dejas improvizāciju.

Tēlnieka Ojāra Feldberga un japāņu mākslinieces Fudžiko Nakajas sadarbības rezultātā pašlaik Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notiek miglas sistēmas iedzīvināšana un izmēģināšana dabas ainavā. Māksliniece Nakaja ir pasaulē pazīstama miglas „skulptūru” tēlniece, kura, izmantojot ūdeni un augstspiediena sūkņa un sprauslu sistēmu veido plūstošus un viegli gaistošus mākslas objektus. Tēlnieks Ojārs Feldbergs, ar japāņu mākslinieci darbojoties radošā tandēmā, ļaus miglai ietīt astoņu pasaules augstāko kalnu simboliskās virsotnes – kalnu akmens tēlus, tādā veidā īstenojot austrumu mākslas ikoniskā „kalnu un mākoņu” principa iedzīvināšanu Latvijas dabas ainavā.

Vides mākslas objekts „Akmens.Migla” savas īstenošanas pirmajā fāzē vispirms tiek ainavā iedzīvināts, pārbaudot miglas veidošanas sistēmas darbību un novērojot mainīgiem laika apstākļiem pakļautās un neprognozējamās miglas uzvedību, lai vēlāk, izmantojot iegūto pieredzi, izveidotu pastāvīgi darbojošos miglas veidošanas iekārtas un astoņu pulētu laukakmeņu kompozīciju, veidojot interaktīvu multimediālu vides objektu, paredzot tā daudzfunkcionālu pielietojumu. „Akmens.Migla” atradīsies Abavas upes ielejas nogāzē, 60 metrus virs jūras līmeņa, pretim Sabiles pilsētai.

Kopā ar tēlnieku Ojāru Feldbergu, izmantojot arī miglas veidošanas sistēmu inženiera Ursa Hildebranda palīdzību, māksliniece Fudžiko Nakaja strādā Pedvālē visu šo nedēļu, lai miglu varētu prezentēt Pedvāles apmeklētājiem un, Fudžiko vārdiem runājot, jo īpaši iepriecināt bērnus un suņus, kuri miglas mākslu novērtē visvairāk. Aicinām interesentus izbaudīt veldzējošās miglas pieskārienus Abavas ielejā un nolūkoties uz baltajām astoņu pasaules augstāko kalnu virsotnēm Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā 2011. gada 28. maijā, plkst. 18:00.

Migla un akmens ieņem nozīmīgu vietu gan folklorā un latviskajā pasaules ainā, gan arī japāņu tradicionālajos sintoisma reliģiskajos priekšstatos par dzīvu un apgarotu pasauli mums visapkārt. „Akmens.Miglas” projektu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Japānas Fonds.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.