Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
„Akmens. Telpa – Telpas refleksija”
20.05.2011.

No 16. Maija Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā darbojas atvērtā portugāļu  tēlniecības darbnīca „Akmens. Telpa – Telpas refleksija”.  To īsteno portugāļu tēlnieki Antonino Mendes un Filomena Almeida.

 Katru gadu Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs izvirza tēmu radošajai sezonai, kuras ietvaros mākslinieki no dažādām valstīm veido mākslas darbus konkrētās sezonas izstādei. Par šī gada tēmu izvēlēta „Akmens. Telpa”, kas turpina akmens kā materiāla un kā radošas ideja nesēja izpēti, kurai Pedvāles Brīvdabas māksla muzejs veltījis arī vairākas iepriekšējo gadu sezonas.

Sezonas „Akmens. Telpa” ietvaros telpa tiek pētīta kā dabas ainava vai cilvēka radīta vides situācija. Akmens atrodas šajā vidē un ir tās sastāvdaļa. Arī akmenī pašā, tā iekšpusē slēpjas telpa, un tā sevī ietver akmens mūža pieredzi, kopš zemes radīšanas līdz pat mūsu laikiem. Telpa rodas arī starp skatienu un objektu, uz kuru skatās. Telpa kā vieta attiecībām un darbībai. Telpa, kuru rada domu tēli, idejas, fantāzijas. Mākslinieki ir aicināti ar akmens un citu izteiksmes materiālu palīdzību, izmantojot Pedvāles ainavisko vidi, šīs dažādās telpas veidot, iezīmēt, radīt no jauna vai arī atklāt skatītājam jau esošās telpiskās situācijas.

Portugāļu tēlnieki Antonino Mendes un Filomena Almeida savas skulptūras veido atvērtās tēlniecības darbnīcas “Akmens. Telpa – Telpas refleksija” ietvaros. Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju un vērot Antonino Mendes skulptūras “Axis-Mundi” un Filomenas Almeidas skulptūras “Kontemplācijas sols III” tapšanas procesu, kā arī uzdot māksliniekiem jautājumus un iepazīt tuvāk portugāļu laikmetīgās tēlniecības pārstāvjus. 

Sestdien, 21. Maijā, laikā no plkst. 12:00 līdz 14:00, Filomena Almeida īstenos performanci „Kabatsakmeņi”.  

Atvērtā portugāļu  tēlniecības darbnīca „Akmens. Telpa – Telpas refleksija” Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā darbosies līdz 24. maijam. Vēlāk skulptūras tiks izstādītas muzeja brīvdabas mākslas ekspozīcijā un būs daļa no 2011. gada radošās sezonas “Akmens. Telpa” izstādes.

Atvērtā portugāļu  tēlniecības darbnīca „Akmens. Telpa – Telpas refleksija” tiek īstenota ar
LR Kultūras ministrijas, Portugāles vēstniecības Rīgā un Instituto Camos (Portugāle) atbalstu. 

Attēlu galerija

Atbalsta


« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.