Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Gatavošanās sezonai "Akmens. Telpa"
01.05.2011.

28. maijā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notiks 2011. gada radošās sezonas "Akmens. Telpa" atklāšana.


Pašlaik norit sagatavošanas darbi. Maija mēnesī tiks kaltas skulptūras, veidoti un uzstādīti vides mākslas objekti, pārrakstīts Lauras Feldbergas vides mākslas darbs “Kalendārs”, kā arī apraudzīti akmeņu stādījumi, kā tie pārziemojuši, un gatavotas vagas jaunajiem šīs vasaras stādījumiem.  

 

Turpinot 4 sezonas ilgušo radošo akmens izpēti, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs par 2011. gada sezonas tēmu izvēlējies jēdzienu „telpa”, reducējot to uz akmeni un izvēloties sezonas nosaukumu „Akmens. Telpa”. Iepriekšējos gados sezonas tikušas veltītas tēmām „Akmens. Ainava”, „Akmens. Laiks”, „Akmens. Kustība”, „Akmens. Krāsa”. Šo gadu laikā akmens tēma attīstīta gan tēlniecības darbos, laikmetīgos objektos un instalācijās, gan mākslas akcijās un performancēs.

 

Sezonas „Akmens. Telpa” ietvaros telpa tiks pētīta kā dabas ainava vai cilvēka radīta vides situācija. Akmens atrodas šajā vidē un ir tās sastāvdaļa. Arī akmenī pašā, tā iekšpusē slēpjas telpa, un tā sevī ietver akmens mūža pieredzi, kopš zemes radīšanas līdz pat mūsu laikiem. Telpa rodas arī starp skatienu un objektu, uz kuru skatās. Telpa kā vieta attiecībām un darbībai. Telpa, kuru rada domu tēli, idejas, fantāzijas. Mākslinieki ir aicināti ar akmens un citu izteiksmes materiālu palīdzību, izmantojumu Pedvāles ainavisko vidi, šīs dažādās telpas veidot, iezīmēt, radīt no jauna vai arī atklāt skatītājam jau esošās telpiskās situācijas. 

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.