Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Noslēgusies sezona "Akmens. Krāsa"
13.10.2010.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja radošā sezona „Akmens. Krāsa” noslēdzās datumā, kad dienas, mēneša un gada cipari veidoja zīmīgo kombināciju 10.10.10. Mākslas akcijas „10.10.10.” ietvaros ikviens varēja iestādīt savu akmens sēklu, saņemot īpašu sertifikātu, kas apliecina akmeņu stādīšanu Pedvālē.

Akmeņu laukā savas akmens sēklas iestādīja arī Valsts prezidents Valdis Zatlers un dzīvesbiedre Lilita Zatlere. Tam sekoja īpašs rituāls „Cabo da Roca Saule”, kura laikā Portugāles vēstnieks Latvijā Žoau Luišs Niza Piņeiru un dzīvesbiedre Ana Marija de Noroņa Ozorio Pedvāles akmeņu stādījumu laukā iestādīja kādu īpašu akmens sēklu, kuru tēlnieks Ojārs Feldbergs 2010. gada vasarā atveda no Eiropas kontinenta galējā rietumu punkta – Roka raga (Cabo da Roca). Savukārt Ojārs Feldbergs iestādīja akmens gabaliņu, kas atšķelts veidojot skulptūru „Pie zemes noliecies koks” Portugālē, Caldas da Raiha pilsētā. Šim akmenim savus domu un ieceru vēstījumus nodevuši mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Pēc akmeņu sēklu iestādīšanas tika aizdedzināta ugunsskuptūra, kurai tēlnieks Ojārs Feldbergs devis nosaukumu „Cabo da Roca Saule”. Degošais objekts akmeņu stādījumu laukā attēloja okeāna viļņos rietošo sauli, un tā deva siltumu zemē iestādītajiem akmeņiem, kas vagās sagūlušies pārziemos un gaidīs pavasari un jaunas radošās sezonas sākumu. Akmeņu stādīšanā piedalījās dzejnieks Leons Briedis, kurš lasīja portugāļu dzeju oriģinālvalodā un atdzejojumos.

Pēc radošās sezonas noslēgumu Pedvāles muzejs savu darbību turpina. Arī rudenī un ziemā ikviens ir aicināts izstaigāt parku un apskatīt sezonas „Akmens. Krāsa” laikā tapušos darbus un iepriekšēju gadu objektus un skulptūras. 

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.