Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Buto dejas Pedvāles ainavā
09.07.2010.

11. jūlijā, plkst. 12.30 Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā noslēgsies Intensīvā Buto vasaras nometne un interesentiem būs iespēja vērot buto dejas performances pie dažādiem Pedvāles mākslas objektiem ainavā.

No 7. līdz 11. jūlijam Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notiek Intensīvā Buto vasaras nometne ko vada Simona Orinska no Buto dejas studijas. Šajā nometnē Pedvāles dabas ainava ir kā radošs avots nometnes dalībniekiem – vērojot zāles stiebrus, kukaiņus, koku un krūmu kustības vējā, jaunie dejotāji aicināti atrast sevī jaunas kustību kvalitātes un attīstīt ķermeņa inteliģenci buto dejas improvizācijās. Nometnes dalībniekiem tiek piedāvātas arī dažādas tēmas: „tukšais ķermenis - tukšais prāts”; akmeņu nešanas deja; senču garu deja; vienatnes gājiens; cilvēka–kukaiņa dzīve un citas.

Simona Orinska skaidro: „Buto dejas teātris balstās japāņu kultūras tradīcijās. Tā ir Eiropas un Amerikas modernās dejas valodas, sirreālisma, dadaisma, vācu ekspresionisma inspirēta ķermeņa māksla – kustību ekspresijas forma – kuras pamatā ir dejotāja improvizācija, ko vada tā brīža apziņas stāvoklis. Buto piemīt „ķermeņa arheoloģijas” (dziļas psihofiziskas izzināšanas) aspekts, kas to padara atšķirīgu no citām dejas formām.”

Buto performancē netieši uzrunāts tiek arī skatītājs, kas aicināts iesaistīties meditācijā un garīgā līmenī saplūst ar dejotāju, atbrīvot prātu un ļaut tam pilnībā sekot līdzi dejas improvizācijai.

Nometnes vadītāja Simona Orinska bieži ir sadarbojusies ar Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju, radot dejas un kustību improvizācijas dažādiem Pedvāles radošajiem notikumiem.

11. jūlijā, laikā no 12:30 līdz 13:30 apmeklētājiem būs iespēja ne vien izstaigāt Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja parka ekspozīciju, bet arī vērot sešu Buto dejotāju improvizācijas muzeja pļavās un gravā. Ņemot vērā Buto dejas meditatīvo raksturu, tā var tikt dejota jebkuros klimatiskajos apstākļos – gan karstā saulē, gan vējā un lietū.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.