Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvālē top sezonas „Akmens. Krāsa” vides mākslas objektu izstāde
06.06.2010.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā tiek veidota jaunās sezonas „Akmens. Krāsa” brīvdabas ekspozīcija. Pašlaik top vairāk kā piecpadsmit jauni vides mākslas objekti. Daļa jauno mākslas darbu tiks izvietoti vietās, kas līdz šim netika izmantotas ekspozīcijā, un skatītājiem būt iespēja izstaigāt jaunas takas Pedvāles mākslas parkā.

 

Šobrīd parkā strādā gan latviešu mākslinieki, gan arī viesi no Nīderlandes un ASV.

 

Sezonas ietvaros sadarbībā ar Talsu Novada muzeju notiek vides mākslas objektu simpozijs „Pedvāles krūmos”, kura ideja radusies, iedvesmojoties no Talsu Krūmu grupas mākslinieku radošajām aktivitātēm. Simpozijā piedalās vairāki Krūmu grupas mākslinieki, un kopā ar viņiem strādā arī citi autori. Simpozijā topošos darbus iespaidojusi Pedvāles parka ainaviskā situācija – krūmiem apaugušās gravas un ielejas, kā arī sezonas radošās tēmas divi galvenie izteiksmes līdzekļi – akmens un krāsa, kuri darbos izmantoti gan kā fiziski materiāli, gan arī kā jēdzieniski radošie izteiksmes līdzekļi. Autori savos darbos ir gan nopietni un filozofiski, gan asprātīgi, ironiski un pārsteidzoši. Simpozija „Pedvāles krūmos” vides objektus veido Andris Biezbārdis, Uldis Balga, Dainis Kārkluvalks, Guna Millersone, Līga Žimante, Pauls Jaunzems, Jānis Kupčs, Māris Grosbahs, Laura Feldberga un Ojārs Feldbergs.

 

Ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu Pedvāles skulptūru ekspozīcijai jaunu darbu veido nīderlandiešu mākslinieks Kriss Petersons. Granītā veidotā skulptūra top sezonas „Akmens. Krāsa” izstādei un tā arī papildinās tēlniecības darbu kolekciju, kas parkā izstādīta pastāvīgi.

 

Jau vairakkārt Pedvāles parkā viesojušies mākslinieki Kennets Peins un Karls Billingsleis kopā ar studentiem no Buffalo Valsts Koledžas un Austrumu Karolīnas Universitātes ASV. Šobrīd kopā ar pasniedzējiem Pedvāles parkā strādā četrpadsmit mākslas studenti, un arī viņu darbi papildinās sezonas „Akmens. Krāsa” vides objektu ekspozīciju. Jaunie mākslinieki, savus darbus veidojot, eksperimentē ar visdažādākajiem dabas materiāliem – koku, akmeņiem, smiltīm, mālu, velēnām, ūdeni, uguni. Viņu darbi tiek veidoti izmantojot iespējami vienkāršus līdzekļus, ar kuriem asprātīgi darbojoties, rodas tieši Pedvāles ainavas un tajā atrodamo dabas elementu iedvesmoti darbi.

 

„Akmens. Krāsa” jaunā brīvdabas objektu izstāde Pedvāles parkā tiks atklāta 11. jūnijā un būs apskatāma līdz pat sezonas noslēgumam oktobrī.

 

Foto galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.