Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvālē noslēdz radošo sezonu
15.10.7600.

Svētdien, 11. oktobrī, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā noslēdzās šī gada radošā sezona „Akmens. Kustība” un līdz ar to arī šīs sezonas īpašā mākslas akcija „Latvijas akmens sēkla Izraēlā”.

Pedvāles radošā sezona un akcija sākās 7. jūnijā. Šajā dienā no Pedvāles eksperimentālā stādījumu lauka tika izcelta akmens sēkla, kura bija nobriedusi pārstādīšanai Svētajā zemē – Izraēlā. Visu vasaru, līdz pat 11. oktobrim, akmens sēkla bija izstādīta Pedvālē, lai saņemtu cilvēku nodotos vēstījumus un pēc tam kopā ar tiem tiktu iestādīta Izraēlā.

Svētdien notika rituāla akmens sēklas sagatavošana un nosūtīšana tālajā ceļā uz Izraēlu. Folkloras kopas „Talsi” dziesmu pavadībā, zem akmens sēklas tika iekurts ugunskurs, un visi pavadītāji ziedoja ugunij dzīvības koka zariņus, kuriem sadegot, akmens ar dūmiem saņēma svētību. Ar Pedvāles svētavota ūdeni nomazgātu un linu dvielī noslaucītu, akmeni baltos autos rūpīgi ietina Buto deju studijas tēli. Visbeidzot akmens tika ielikts gaisa balonā „Bizmārīte”. Pavadītājiem mājot sveicienus, akmens kopā ar mākslinieku Ojāru Feldbergu un gaisa balona pilotu Gunāru Dukšti aizlidoja debesīs.

Sezonas noslēguma pasākumā tā dalībnieki noskatījās studijas „Liepa” veidoto video, kurā bija dokumentēti Pedvāles radošās sezonas notikumi, notika akmens sēklu tirdzniecība un interesenti veica pēdējos rudens stādījumus. Pasākuma dalībnieki sildījās ar Ojāra Feldbergs akmeņu tēju un Starpnozaru mākslas grupas SERDE gatavoto brandavu.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.