Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Izstāde "Turp un atpakaļ"
10.08.2009.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja krodziņā „Dāre” no 8. augusta skatāma Siljas Pogules gleznu izstāde „Turp un atpakaļ”.

Izstādē skatāmas 11 gleznas – gan reālistiskas, gan abstraktas ainavas. Tās ir kā ceļojums sevī un pasaulē. Neskatoties uz to, ka attēlotas dažādu ģeogrāfisku vietu ainavas, tās vieno mākslinieces pašas sajūtas un iespaidi. Izstādē skatāmie darbi ir kā krāsainas ceļojuma simulācijas, kas balstītas uz mākslinieces vērojumiem dabā.

Par pašu gleznošanas procesu Silja Pogule saka: Septiņus gadus neesmu piedalījusies izstādēs, bet, lai padarītu dzīvīgāku un košāku ikdienu esmu gleznojusi diezgan regulāri. Pretstatā manai digitalizētajai darba ikdienai, kur viss ir datorvidē precīzi sakārtots milimetros, punktos, procentos, man patīk baudīt dabu un dabīgumu dažādos veidos, kas nesastāv no matemātiskām formulām un algoritmiem. Pretstats šai perfektajai datora pasaulei ir gleznošana ar otu, netīrām rokām, krāsu smaržu. Tā ir patika pret paredzamu, pārdomātu radīšanu, un neprognozējamu, ārpus intelekta esošu radīšanu. Divu veidu pasaules – acīmredzamā, reālā un jutekliskā un dvēseliskā sajūtu pasaule. Šeit pazūd jebkādi jautājumi, uzstādījumi, realitāte ir tikai šeit un tagad, procesam, kas ir reāls un, kas notiek. Tādēļ šīs gleznas ir procesa rezultāts, nevis kāda mākslīga prāta konstrukcija.  

Izstāde apskatāma katru dienu krodziņā „Dāre” no plkst. 10.00 līdz 19.00

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.