Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Jāņu nakts Pedvālē
24.06.2009.

Jāņu naktī Pedvālē šogad dega krietni vairāk kā tikai viens ugunskurs. Šī gada Jāņu svinēšana Pedvāles parkā bija pilnībā veltīta iespējām, ko mākslā piedāvā ugunsskulptūru veidotāji. Jāņu nakts uguns svētkiem par godu tika veidoti gan jauni darbi, gan iededzināti iepriekšējos gados veidotie mākslas objekti, kuros ir paredzēta uguns kuršana. Arī vairāki savu mūžu mākslas parkā nokalpojušie mākslas objekti tika svinīgi sadedzināti aizgājušajā Jāņu naktī. Kopā Pedvāles parkā iedegās 13 mākslas objekti, un šie uguns svētki pulcēja vairāk kā pustūkstoti jāņubērnu.

Līgo vakarā Pedvālē, rietot saulei un skanot līgo dziesmām, rituāli tika aizdedzināts pirmais ugunskurs. Tas dega Laura Feldbergas objektā „Gulta”. No šīs saulrieta mirklī aizdegtās uguns cits pēc cita tika aizdedzinātas ugunsskulptūras, un to autori kopā ar līgotājiem izstaigāja Pedvāles pļavas, skatoties, kā gada īsākās nakts tumsu kliedē dažādu formu uguns objekti.

Pedvālē šogad ugunsskulptūras veidoja latviešu un amerikāņu mākslinieki. Pieredzējušie uguns mākslinieki Uldis Balga un Agris Dzilna no apvienības „Akciju sabiedrība” izveidoja vērienīgu ugunsskulptūru „22:22”. Māksliniece Asnate Bočkis kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem Aigaru Tavkinu un Kristu Pudzenu radīja ugunsskulptūru „Saules zīme”. Pasniedzēja Kenneta Peina vadībā strādāja mākslas studenti no Bufalo mākslas koledžas (ASV): Terija Drenana, Reičela Vraita, Džo Kevins, Stefānija Dukata, Toms Lapans un Kellija O’Brajena. Studenti radīja vairākus nelielus uguns objektus, kā arī kopā ar pasniedzēju uzbūvēja šīs Jāņu nakts lielāko degošo objektu „Velna elpa”. Arī Pedvāles saimnieks tēlnieks Ojārs Feldbergs Jāņu naktij bija radījis darbu „Līdzsvars”. Kā pēdējā tika aizdedzināta Keneta Peina jaunā skulptūra „Guļošie akmeņi”, kas turpmāk būs apskatāma Pedvāles pastāvīgajā ekspozīcijā.

Saulei lecot, Pedvālē notika jau piecpadsmitais Pedvāles Jāņu rīta vīra skrējiens, kurā arī šogad piedalījās krietns pulciņš drosmīgu vīru. Šī gada līgošana tika atzīta par skaistiem un vērienīgiem svētkiem, un Pedvāle ar prieku uzņēma daudzos viesus, kas vēlējās Jāņu naktī piedzīvot to, kā uguns rada mākslas darbus. Jāņubērniem par iepriecinājumu labie laika apstākļu un skaidrās debesis ļāva piedzīvot skaistu saulrietu un saullēktu.

Attēlu galerija

Ugunsskulptūra "22:22"
Ugunsskulptūra "Gulošie akmeņi"
Ugunsskulptūra "Saules zīme"
Ugunsskulptūra "Velna elpa"

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.