Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Izstāde "Akmeņu privātā dzīve"
14.06.2009.

No 7. jūnija krodziņā „Dāre” skatāma Viļņa Auziņa, Harija Dainas Liepiņa, Gata Vanaga foto izstāde „Akmeņu privātā dzīve”.

Par izstādi mākslinieki stāsta —

Par cilvēka privāto dzīvi ar fotoattēlu starpniecību mēs varam uzzināt visu, ko kāda persona vēlas vēstīt. Nereti arī to, ko nevēlas.

Akmeņiem neviens atļauju neprasa un visbiežāk pat nepamana, ka kāda attēla nozīmīgu daļu aizpilda matērija, kuras izcelsme nepārprotami saistīta ar akmeņu cilti. Par akmens klātbūtnes mēroga lielumu šai pasaulē nav šaubu. Atliek vien palūkoties apkārt. Kaut vai aizvērtām acīm pieskarties zemei uz kuras stāvam. Pārsteidzošu, paradoksālu atziņu vai vienkārši jauku redzes piedzīvojumu var iegūt daudz vairāk, ja sajūtas šķiro ar atvērtām acīm. To arī esam uzsākuši darīt.

Dzīvojot mītnieku statusā uz akmeņu reaktora Zemes mēs ne pārāk bieži iedomājamies par mītnes vietas pastāvēšanas nosacījumiem un pat ne par savu ikdienas saskarsmi ar to. Starp ugunīgas lavas, slīpēta marmora bluķiem un Baltijas jūras smilšu pludmalēm pastāv ne tikai ķīmiskā sastāva līdzība. Tos vieno pārmaiņu procesi, jo vējš un ūdens nepārtraukti iesaista katru bazalta kalnu un katru mazāko smilšu graudu kustībā. Kustība ir pārvērtusi bazalta kalnus smilšu saujās.

Tikai cilvēks cenšas mainīt šo mūžīgās aprites procesu un priecājas par paša salipinātajām mazajām smilšu kaudzītēm. Tām lielākajām pat tiek doti nosaukumi– tokija, mehiko, parīze, rīga ...

Lai sacensības rotaļa starp dabas spēku formu veidošanas aktivitāti un cilvēka pašapliecināšanās rosību nekļūtu vienmuļa mēs silikāta ķieģelu ūdenstorņa celtnei pievienojam kādu iracionālu urbumu granīta bluķī.

Tā akmens privātajā dzīvē tiek ieviestas dažas negaidītas izklaides iespējas.

Izstāde ir nodoma pieteikums, sasveicināšanās ar akmeņiem un mūsu pieredzes refleksija.

Šo nodibinājuma „FotoForma” konceptu ir rosinājusi tēlnieka Ojāra Feldberga rosība akmeņu sociālās aprūpes laukā. Mēs centīsimies tuvoties akmeņu privātajai dzīvei, lai labāk saprastu cilvēkus. Attēlu kolekcijas „Akmens privātā dzīve” veidošana ir tikko uzsākta. Būsim gandarīti, ja arī citi foto attēlu autori pievienos savus novērojumus. <vilnis@fotoforma.lv> 

Izstāde apskatāma katru dienu krodziņā „Dāre” no plkst. 10.00 līdz 19.00.

 

Gatis Vanags "Vakara akmeņi I"
Harijs Daina Liepiņš "Putni un pieminekļi I FR"
Vilnis Auziņš "Gaismasspēle jūgendstilā IV"
« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.