Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvālē sākusies sezona "Akmens. Kustība"
12.06.2009.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā ir sākusies 2009. gada radošā sezona „Akmens. Kustība”. Atklājot jauno sezonu, tika uzsākta akcija „Latvijas akmens sēkla Izraēlai”. Šī akcija ir daļa no plašāka projekta „Atmiņas par nākotni”, kurš norisinās Latvijā un Izraēlā.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja parkā kopš 2007. gada mākslinieks Ojārs Feldbergs veic akmeņu stādīšanas un audzēšanas eksperimentu, kura laikā gan pats audzina akmeņus, gan arī visus interesentus aicina izmēģināt stādīt un audzēt akmeņus. Akmeņu stādīšana ir garīgs rituāls, kurā akmens ir mediators starp cilvēku un viņa prātu. Iestādot akmeni zemē, cilvēks vienlaicīgi iestāda arī pats sevī kādu domu, vēlēšanos, sapni un audzē to, līdz iestādītā ideja nobriest un īstenojas.

Viena no šādām akmens formā nobriedušajām idejām ir arī projekts „Latvijas akmens sēkla Izraēlai”. Kāds akmens, ko pagājušajā rudenī Pedvāles zemē iestādīja Ojārs Feldbergs, ir krietni paaudzies, nobriedis un šī gada rudenī tiks pārstādīts Svētajā zemē – Izraēlā.

Svētdienā, 7. jūnijā nobriedusī Akmens sēkla rituāli tika izcelta no Pedvāles zemes un novietota īpašā konstrukcijā. Tur tā atradīsies līdz 10. oktobrim un šajā laikā visi labas gribas cilvēki tiek aicināti ierasties Pedvālē un piedalīties akcijā, lai ar domām un pieskārieniem, paustu akmenim savus vēstījumus. Rudenī kopā ar Akmens sēklu tie dosies ceļojumā un tiks iestādīti Svētajā zemē.

Akcijas uzsākšanā piedalījās Izraēlas vēstnieks Latvijā Hens Ivri Apters ar kundzi Dalju un Pedvālē iestādīja gan savu akmeni, gan pīlādzi, kas simboliski dos spēku un aizsardzību projektam „Latvijas akmens sēkla Izraēlai”.

Sezonas atklāšanas pasākuma laikā mūziķa Iļjas Šneiveisa spēlētā akordeona melodiju pavadījumā tika atklāts Ojāra Feldberga vides mākslas objekts „Dobes Nr.3-10”, Viļņa Auziņa, Harija Dainas Liepiņa, Gata Vanaga foto izstāde „Akmeņu privātā dzīve”, noritēja Buto deju studijas performance „Būtības Akmens modināšana” un Harija Dainas Liepiņa performance „Akmens, šķēres, papīrīts”. Atklāšanas pasākumu noslēdza foto filmu izrāde „Akmens dārza seansi“.

Visa sezonas atklāšanas pasākuma laikā pār Pedvāli lija auglīgs vasaras lietus, dodot svētību gan „Latvijas akmens sēklai”, gan tikko iestādītajam pīlādzim, gan visai turpmākajai Pedvāles jaunās sezonas norisei.   

Sezona „Akmens. Kustība” ilgs no 2009. gada 30. maija līdz 10. oktobrim.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.