Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Gatavošanās sezonai "Akmens. Kustība"
23.05.2009.

7. jūnijā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notiks 2009. gada radošās sezonas "Akmens. Kustība" atklāšana.


Pašlaik norit sagatavošanas darbi. Tiek kaltas skulptūras, veidoti un uzstādīti vides mākslas objekti, pārrakstīts Lauras Feldbergas vides mākslas darbs “Kalendārs”, restaurētas Ojāra Feldberga vides mākslas objekta “Petraflora Pedvalensis” ziedu vāzes un iekoptas jaunās akmeņu stādījumu dobes, kā arī veidota īpaša konstrukcija speciālas Akmens sēklas izstādīšanai pirms tās vešanas un iestādīšanas Izraēlā.

 

Turpinot radošu akmens izpēti, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs par 2009. gada sezonas tēmu izvēlējies jēdzienu „kustība”, reducējot to uz akmeni un izvēloties sezonas nosaukumu „Akmens. Kustība”. Iepriekšējās, 2007. un 2008. gada sezonas tikušas veltītas tēmām „Akmens. Ainava”, „Akmens. Laiks”. Šo gadu laikā akmens tēma attīstīta gan tēlniecības darbos, laikmetīgos objektos un instalācijās, gan mākslas akcijās un performancēs.

 

„Akmens. Kustība” ir aicinājums meklēt kustību šķietami nemainīgajā, mūžīgi stabilajā materiālā, atklāt procesus un laika zīmes, atcerēties gan mirkli, gan mūžību. Mākslinieku uzdevums ir sintezēt savu personīgo estētisko, emocionālu un priekšmetisko pieredzi un izteikt to akmenī, vai caur akmeni radīt mākslas tēlu — simbolu, kas nestu cilvēka vēstījuma nozīmi un spētu adaptēties Pedvāles dabas ainavā un cilvēku apziņā.

 

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.