Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Akmeņu lauka modināšanas rituāls Pedvālē
06.04.2009.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā pavasaris ir atnācis – no zemes spraucas dzeltenās māllēpenes, uzziedējušas zilās vizbulītes un lazdas izkārušas savas ziedu skaras.

Pār Pedvāles eksperimentālajam akmeņu stādījumu laukam skan cīruļu treļļi, strazdu vīterošana un nupat atlidojušā stārķa Gotfrīda klabināšana, zemē pazūd pēdējās sniega paliekas un skatienam atklājas trīsdesmit trīs akmens stādījumu vagas. Pedvāles mākslinieki tic, ka pavasarī pamostas arī akmeņi, un turklāt tiem pamosties vajag palīdzēt.

Pūpolsvētdienā, 5. aprīlī, dārznieka Arvīda Laukkalna vadībā notika akmeņu stādījumu modināšana. Talcinieki, kuri bija ieradušies kuplā skaitā, tika nostādīti rindā  lauka malā un, dārzniekam skandējot rituālo vārsmu „Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks! Slimība ārā, veselība iekšā!”, saņēma pūpolzaru svētību. Pēc tam akordeona melodiju pavadībā talcinieki devās modināt akmeņus – katram tika uzticēta sava vaga, kas visa lauka garumā bija jāsaper ar pūpolzariem un kārklu vicām. Akmeņu modinātāji šo uzdevumu paveica ar lielu entuziasmu. Pabeiguši rituālu, talcinieki cienājās ar akmeņu tēju, rutkiem un akmeņu uzlējumu.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs pateicas visiem akmeņu modinātājiem un ir pārliecināts par sekmīgu rituāla iznākumu – akmeņi ir pamodušies.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.