Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Izstāde "Zīmējumi.Oforti"
09.02.2009.

Sestdien, 7. februārī, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja krodziņā „Dāre” tika atklāta grafiķes Vitas Mālnieces izstāde „Zīmējumi. Oforti”.

Vita Mālniece ikdienā strādā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā kā Mākslas nodaļas vadītāja, bet līdztekus tam atrod laiku arī radošajam darbam. Savu izglītību māksliniece ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā un no 1985. gada regulāri piedalās tēlotājas mākslas izstādēs. Par savas daiļrades pamattēmu V. Mālniece izvēlējusies dabu un ainavu. Paralēli stājgrafikai, māksliniece strādā arī kā grāmatu un citu izdevumu māksliniece.

Izstādē „Zīmējumi. Oforti” skatāmi mākslinieces ieraudzītie, izdomātie, nojaustie dabas un ainavas motīvi gan ofortu ciklos, kas radīti no 2000. līdz 2005. gadam, gan 2008. gadā tapušajos tušas zīmējumos.  

Pati māksliniece stāsta: „Darbos izmantoju vienkāršus dabas elementus, faktūras, ritmus, tonālās gradācijas, lai vizualizētu kādu sev svarīgu emocionālu noskaņu. Tās ir izdomātas ainavas, ar kuru palīdzību risinu tīri grafiskus uzdevumus. Parasti ideja rodas vairākiem darbiem, tādēļ veidoju ciklus, piemēram, 5 miniatūras „Uzstādījums dabā”. Man likās saistoši tas, ka nevis es uzlieku klusās dabas uzstādījumu, bet to ieraugu dabā. Cikls „Klājumi”, tas ir tas kā es strādāju – laukumu klājot kārtu pa kārtai. Man liekas , ka tā veidojas arī doma – vairākos slāņos. Izstādē būs skatāms arī 4 darbu cikls „Madona” – nevis konkrētās vietas, ainavas attēlojums, bet mana izjūta par šo pilsētu, kombinējot pamanītas detaļas, faktūru laukumus. Kā izaicinājums un jauns uzdevums ir tušas un krāsu zīmuļu zīmējumi uz kartona. Līdz ar to darbos ienākusi arī krāsa.”

Izstāde apskatāma sestdienās un svētdienās krodziņā „Dāre” no plkst. 11.00 līdz 18.00

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.