Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Ar akmeni iešūpots Jaunais gads
02.01.2009.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā gadu mijas naktī mākslinieks Ojārs Feldbergs īstenoja performanci „Akmeņu šūpošana”. Performance bija kā simbolisks rituāls, kura laikā notika atvadīšanās no aizejošā gada un ieiešana atnākošajā gadā.

Tuvojoties gadu mijas brīdim, šūpolēs iekārtus, Ojārs Feldbergs šūpoja divus degošus akmeņu svārstus, no kuriem viens simbolizēja Veco gadu, bet otrs – Jauno gadu. Akmeņi šūpojās, plandot liesmām, metot dzirksteļu kūļus un dūmu vālus, un līdzīgi kā pulksteņa svārsti skaitīja laika mirkļus līdz Jaungada sākumam, kad Vecā gada akmens tika apturēts un kopā ar klātesošo viesu rakstītām pateicības un atmiņu zīmītēm, kā arī vēlējumiem Jaunajam gadam tika ierakts zemē. Tādejādi Vecajā gadā pieredzētais, kā arī nākotnes ieceres tika „iestādītas” zemē, lai tās augtu un dotu bagātus augļus nākotnē.

Sākoties 2009. gadam, sparīgi tika šūpots akmens, kurš simbolizēja Jauno gadu, dodot spēku gada iecerēm, sapņiem, cerībām un mērķiem.

Līdz ar performanci „Akmeņu šūpošana” ir uzsākta gatavošanās Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja jaunajai radošajai sezonai „Akmens. Kustība”.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.