Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Sezona noslēdzas ar performanci "61"
15.10.6000.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā 10. oktobrī ar Ojāra Feldberga performanci "61" noslēdzās 2008. gada radošā sezona "Akmens. Laiks".

Vispirms, ar 61. baltu koka zārdu, kurā tika iekārts sarkans akmens, Ojārs papildināja vides mākslas objektu „Sirdsakmeņi”.

Objekta veidošana sākās 1996. gadā ar 49 koka zārdiem, kuros iekārti akmeņi. Tie simbolizē Ojāra Feldberga mūža nodzīvotos gadus.

Siena zārdi ir kā Latvijas piramīdas. Uzslieti pļavās zārda koki ir kā pļavas skelets un pļava ir kā zārda miesa, kura pavasarī ziedot piedzimst, tad nobriest, apskauj zārdu un pēc tam to atstāj, lai nākošajā gadā atkal turpinātu sava dabas dotā mūža ritējumu.

Savukārt akmeņi, kuri snauž Latvijas pļavās, tīrumos, mežos vai ūdeņos savā mūžā pieredzējuši nebeidzamo laika ritējumu. Tie klusēdami noraugās debesīs, mākoņos, zvaigznēs, lidojošos putnos, un ilgojas arī būt tur.

Ojārs Feldbergs 1997. gada 10. oktobrī kopā ar akmeni gaisa balonā pacēlās debesīs un lidoja virs Pedvāles. Atgriezies zemē, akmens tika iekārts 50. zārdā, kļūstot par kārtējo sirdsakmeni, kas ir kā sirds, kura pārtapusi akmenī, nodzīvojot kārtējo gadu. Un tā katru gadu objekts papildinās ar vēl vienu sirdsakmeni, skaitot Ojāra mūža ritējumu.

Performance „61” turpinājās eksperimentālajā akmeņu stādījumu laukā.

Akmeņu stādīšana un audzēšana sākās 2007. gada pavasarī, atklājot radošo sezonu „Akmens. Ainava”. Tā turpinājās visu vasaras sezonu, kuras laikā atklājās, ka stādījumi ir ilggadīgi un rudenī tos bija jāieziemo.

Šī gada pavasarī, uzsākot radošo sezonu „Akmens. Laiks” akmeņu stādījumus uzmodināja un eksperimentālo lauku papildināja ar jauniem dēstiem, kurus iestādīja stādītāji no Ķīnas, Japānas, Igaunijas, Zviedrijas, Holandes, Somijas, Krievijas, Vācijas, Šveices, ASV un arī no Latvijas.

Noslēdzot performanci „61”, Ojārs Feldbergs iestādīja Pedvāles zemē akmeni, sauktu par „Tuksneša rozi”, ņemtu no Negevas tuksneša Izraēlā un, sekojot tam, viņš iestādīja arī pats sevi.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.