Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvāles ozols aug līdzās zaļajam karogam
15.10.8000.

17. jūlijā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā viesojās mākslinieks Havjērs Kortada (Xavier Cortada) no ASV, kurš pagājušajā gadā Maiami aizsāka eko mākslas projektu Native Flags.

Projekts tiek realizēts kā globāla reference uz dabā notiekošajām izmaiņām, kuras izraisījusi cilvēka nesaudzīga rīcība. Projekts akcentē globālās sasilšanas radītās pārvērtības un tā mērķis ir atgādināt par dabā notiekošajām neatgriezeniskajām izmaiņām. Reizē tas ir aicinājums apzināties savu atbildību par dabas saudzēšanu un saglabāšanu.

Šī gada 29. jūnijā mākslinieks simboliskā veidā uzstādīja Zaļo karogu Ziemeļpola ledājā – teritorijā, kas nonākusi vairāku valstu uzmanības lokā. Zaļais karogs ir kā visas pasaules civilizācijas karogs, ar kuru simboliski tiek pārstāvētas visas planētas iedzīvotāju intereses dzīvot saskaņā ar dabu un neiznīcināt to. Uz Zaļā karoga attēlota balta koka lapa, virs kuras rakstīts: „Ar šo es pieprasu šo zemi dabai” (I hereby reclaim this land for nature).
Šādi karogi pacelti arī ASV, Helsinkos, un šobrīd zaļais karogs plīvo Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā. Pedvālē tika iestādīts ozols un karogs ir kā uzmanības piesaistes elements eko mākslas projekta idejai un atgādinājums par vides aizsardzības un saglabāšanas nozīmīgumu.

Havjērs Kortada savu projektu tēlaini uztver kā degošu sveci, ar kuru viņš apceļo visu pasauli, dodot liesmu arī citām svecēm, lai tās savukārt savas liesmas var nodot tālāk. Materiāli par zaļā karoga projektu apskatāmi mākslinieka Havjēra Kortadas mājas lapā www.xaviercortada.com. Šajā lapā visi, kurus projekts ieinteresējis, var pieteikties zaļā karoga iegūšanai.

Attēlu galerija

 

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.