Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Pedvālē top totēms
20.05.2008.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā argentīniešu izcelsmes mākslinieks no Šveices Kardo Kosta (īst.v. Ricardo Kosta Mulè) no 15. līdz 31. maijam viedo vides mākslas objektu „Pedvāles Kotem Nr. 14”.

Kardo Kosta (1952) mākslas jomā uzskatāms par autodidaktu, jo nav ieguvis profesionālo augstāko izglītību mākslā. Tomēr šis fakts nav noteicošais mākslinieka daiļrades biogrāfijā, lai radītu pārliecinošus mākslas darbus. Kardo Kostam ir bijušas vairākas grupu un personālizstādes Čīlē, Argentīnā, Kubā, Paragvajā, Šveicē, Francijā, Spānijā un Vācijā.

Mākslinieks izvēlējies koku kā materiālu, kurā izteikties, veidojot divdimensiju un trīsdimensiju darbus - skulptūras, instalācijas, kokgrebumus. Kardo Kosta kokā veido primitīvus, ekspresīvus izgrebtus zīmējumus, kurus izkrāso ar lokālām, savstarpēji kontrastējošām krāsām, radot asociācijas ar seno tautu darbiem, kas bija kā centrālais elements rituālos. Viņš strādājis arī citos mēdijos – video un foto.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā Kardo Kosta radīs totēmu „Pedvāles Kotem Nr.14.”. Objektu veido totēma stabs, kuru ģeometriskā kompozīcijā ietver akmeņu krāvums. Māksliniekam svarīga konkrētā atrašanās vieta, kas daļēji arī nosaka totēma stabā grebto ornamentu un simbolu izvēli. Pirms ierašanās Pedvālē mākslinieks pētījis latviešu kultūru un tradīcijas. Izmantojot internetā pieejamos resursus, Kardo Kostam ir izdevies atrast arī latviešu tautas dziesmas, kuru teksti tiks izmantoti veidojot ornamentālo zīmējumu.

Tā kā mākslinieks savā darbā izmanto koku, par savu pienākumu viņš uzskata atdot dabai atpakaļ to, ko viņš ir ņēmis mākslas darba radīšanai. Tādēļ ļoti svarīga projekta sastāvdaļa ir jaunu koku stādīšana. Objekta „Pedvāles Kotem Nr. 14” kompozīcijā tiks ietvertas arī desmit cipreses, kuras mākslinieks iestādīs objekta inaugurācijas dienā  - 2008. gada 31. maijā, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeja sezonas „Akmens. Laiks” atklāšanā.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.