Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Dedzināšana Pedvālē
04.05.2008.

1. maija vakarā Pedvāles krodziņā „Dāre” notika Ulda Balgas un Agra Dzilans fotogrāfiju izstādes „Dedzināts Pedvālē” atklāšana. Fotogrāfijās apskatāmas ugunsskulptūras, kuras Uldis Balga un Agris Dzilna veidojuši  Pedvālē dažādu radošo notikumu ietvaros, kā arī daži attēli, kuros fotogrāfi fiksējuši citu autoru uguns darbus Pedvālē. Bildēs redzami gan momenti no darbu tapšanas procesa, gan iespaidīgi  degšanas mirkļi, kad ugunsskulptūras uzplaukst īsam, bet skaistam mūžam.
Izstādes atklāšanā autori stāstīja par ugunskulptūru veidošanas mākslu, par to, cik šie darbi ir ilgi jāgatavo un jābūvē, lai uz pavisam īsu brīdi ieraudzīto tos degošus.  Liecības par krāšņajiem uguns darbiem saglabājas tikai fotogrāfijās.
Pēc izstādes atklāšanas Pedvāles saimnieks Ojārs Feldbergs fotogrāfus un viesus aicināja doties uz izmēģinājumu lauciņu, kurā notiek akmeņu audzēšanas eksperiments, un ar uguns palīdzību noņemt akmens stādījumiem rudenī uzklāto siena segu.  Siena kārtas dedzināšana izdevās iespaidīgi skaista, un tika iemūžināta daudzās fotogrāfijās.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.