Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Mākslas dienas
15.10.6400.

Latvijā pašlaik notiek Mākslas dienas, un arī Pedvāle tajās piedalās ar radošiem pasākumiem. Tiek kopts Pedvāles parks, notiek jaunu objektu veidošana, būs apskatāma jauna izstāde krodziņā Dāre. 

No 17. līdz 25. aprīlim Pedvālē vides mākslas objektu plenērā darbojās Tallinas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas studenti kopā ar pasniedzēju Villu Jaanisoo, un kopīgi veidoja darbu „Nejauši Pedvālē nokritis objekts MUNAMUNA”.

26. aprīlī 16 jaunieši no biedrības „Radi Vidi Pats” piedalījās pavasara sakopšanas talkā Pedvāles parkā.

Līdz 30. aprīlim Pedvāles krodziņā „Dāre” apskatāma Talsu fotokluba izstāde „Sveiks Valentīn!”.

Mākslas dienu pasākumus Pedvālē noslēgs Ulda Balgas un Agra Dzilnas fotogrāfiju izstāde „Dedzināts Pedvālē”.

Daudzu gadu garumā Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā ir notikušas dažādas radošas dedzināšanas — performances, čuguna skulptūru liešana un ugunsskulptūru veidošana. Visos šajos mākslas pasākumos galvenais elements ir uguns, kura tiek izmantota un virzīta mākslas tēla radīšanai. Daudzkārt ugunsskulptūras Pedvālē ir veidojusi mākslinieku grupa „Akciju sabiedrība”, kuras dalībnieki ir Uldis Balga un Agris Dzilna.

Parasti ugunsskulptūras tiek dedzinātas vakaros vai naktīs, kad iestājas tumsa, radot krāšņus un emocionālus vizuālos skatus. Šo skulptūru mūžs ir īss, bet tas tiek iemūžināts fotogrāfijās.

1. maijā plkst. 21.00 Pedvāles krodziņā „Dāre” tiks atklāta Ulda Balgas un Agra Dzilnas fotoizstāde „Dedzināts Pedvālē”, kurā būs izstādītas Pēdvālē veidoto un dedzināto ugunsskulptūru fotogrāfijas.

Izstādes atklāšanai par godu ar dedzināšanas paņēmienu tiks noņemta ziemas sega eksperimentālajam akmeņu stādījumu laukam, kas tika ieziemots rudenī, uzklājot tam siena kārtu.


Villu Jaanisoo objekta veidošana
« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.