Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Ziema Pedvālē
08.01.2008.

9. janvārī Pedvālē ierodas tēlnieks Ole Videbeks no Dānijas, lai no dabīgā Pedvāles ledus veidotu Sniega karalienes pili.

Mākslinieks nedaudz arī iepazīstināja ar darba ideju. “Ledus var kust. Tieši mūsu acu priekšā aukstie, mirušie kristāli var pārvērsties ūdenī, vienā no pasaules pamatelementiem. Un tieši tas notiek Hansa Kristiana Andersena pasakā „Sniega karaliene”. Dzīve pārvērtusies saltās kalkulācijās un ir pilna ar nepareiziem priekšstatiem. Mazā meitene Gerda ieiet ledus pilī, kurā ir ieslodzīts Kajs, un notiek brīnums: Gerda raud un viņas asaras izkausē ledus gabaliņus viņa sirdī.”

Sniega karalienes ledus pils tiks būvēta kā trīsstūra formas labirints. Labirints ir telpa, kurā var ieiet, bet no tā nevar iziet, tas ir cietuma simbols. Burvju spogulis būs veidots no zilgana ledus lauskām. Spogulis ir saplēsts un tā lauskas izplatījušās pa visu ledus pili.

Kad pienāks pavasaris, simboliskās spoguļa lauskas izkusīs. Kad lauskas būs izkusušas, tā būs zīme, ka Sniega karalienes vara ir zudusi. Kušanas procesā Ledus pils veidos mainīgas ģeometriskās formas, kuru vērošana būs interesants radošs process.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.