Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Sezonas „Akmens. Ainava” noslēgums
12.12.2007.

27. oktobrī Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notika 2007. gada sezonas „Akmens. Ainava.” noslēgums „Akmeņu stādījumu ieziemošana”.

Pedvāles muzeja sezona šogad bija veltīta tēlnieka Ojāra Feldberga darbam. Šajā gadā tēlnieks uzsāka jaunu radošu projektu – akmeņu stādīšanu un audzēšanu, akmens sēklu iegūšanu un izplatīšanu. Arī Pedvāles muzeja sezonas noslēgums notika kā lieli akmens stādīšanas un stādījumu kopšanas svētki – liela rudens talka.

Sezonas noslēguma dienā Pedvālē notika vairākas performances. Kā pirmā no tām bija Ojāra Feldberga veidotā akcija „Akmeņu stādījumu apsegšana”. Tajā iesaistīties tika aicināti visi svētku viesi. Vēl pirms akmeņu apsegšanas ziemas guļai visi, kas nebija paspējuši savu akmeni iestādīt vasarā, varēja to izdarīt šajā dienā. Viesi varēja arī iegādāties dažādas akmens sēklas un stādus, lai tos vēlāk stādītu katrs savā dārziņā vai piemērotā traukā. Pēc kopīgi paveiktā darba viesi tika cienāti ar īpaši šiem svētkiem sagatavotiem laizāmajiem akmeņiem un akmeņu uzlējumu. Šis stiprais un sildošais dzēriens tika gatavots izmantojot Uģa Pucena, Egona Baranova, Signes Pucenas un Ievas Vītolas veidoto objektu „Točka”. 

Uz sezonas noslēguma pasākumu bija ieradusies revolucionāri noskaņotu mākslinieku grupa no Talsiem. Pasākuma laikā viņi īstenoja performanci „Pirms pēdējās kaujas”. Performancē tika radīti karogi un lozungi mākslinieku slepeni plānotai kaujai. Kūpošos katlos revolucionāri krāsoja palagus karogu un lozungu izgatavošanai, tikko krāsotos audumus mākslinieki žāvēja, šuva un aprakstīja ar dedzīgiem lozungiem – „Nost ar remdenību! Lai dzīvo veselais tautas gars!”.

Pasākumu noslēdza Laboratory of Stage Arts ar performanci „Akmeņu ieziemošana”. Māksliniece Simona Orinska kopā ar kustību grupu šo performanci veidoja īpaši sezonas „Akmens. Ainava” noslēgumam, un tajā tika izstāstīta teika par Pedvāles Akmens Koku.

Ar Akmeņu stādījumu ieziemošanu Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs noslēdza 2007. gada sezonu, tomēr parks ir atvērts apmeklētājiem visu ziemu. Nedēļas nogalēs darbojas arī krodziņš „Dāre”.

Pedvāle uzsāk gatavošanos jaunajai 2008. gada sezonai „Akmens. Laiks” un ar nepacietību gaida akmens stādījumu atsegšanu, kura notiks 31.maijā.

Attēlu galerija

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.