Sākums > Jaunumi
Jaunumi
Par muzeju
Programma
Informācija
Attēlu galerija
Atbalstītāji
Rezidence
Ojārs Feldbergs
Ilgtermiņa darbības stratēģija
Iepirkumi
Jaunais gads Pedvālē sākas ar akmens atvēršanu
20.02.2007.

Gadu mijas pusnaktī Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā tēlnieks Ojārs Feldbergs kopā ar Talsu mākslinieku grupu īstenoja performanci „Akmens atvēršana”.

Uguns liesmu, dzirksteļu spietu un dūmu mutuļu apņemts, akmens tika pāršķelts un atvērts, un visi klātesošie varēja iziet pārplēstajam akmenim cauri, sajūtot tā spēku, enerģijas lauku, kas miljoniem gadu turējis kopā akmens ķermeni, un šajos simboliskajos vārtos atstāt veco gadu un ieiet jaunajā.

Aiz akmens vārtiem Jaunā gada svinētājus sagaidīja topošais Ojāra Feldberga objekts „Gads”, kuru veido divpadsmit akmeņi, simboliski divpadsmit mēneši, un viens lielāks akmens – gads kā viens veselums.
Pārplēstais akmens tiks izmantots Talsu Soda priedei veltītas zīmes izveidošanai. Talsu Soda priede – piemiņas vieta 1905. gada notikumiem Talsos – 2005. gada 8. janvārī tika nolauzta vētrā, un tai paredzēts izveidot paliekošu piemiņas zīmi.

Sagaidot 2007. gadu, Pedvāles muzeja krodziņā „Dāre” tika atklāta arī Ojāra Feldberga zīmējumu izstāde. Divdesmit zīmējumos attēlotas ieceres topošajiem objektiem, kas gada laikā Pedvālē tiks radīti tēlnieka personālizstādei „Akmens. Ainava”. Zīmējumi ir dažādās gatavības pakāpēs, tos vēl iecerēts papildināt tāpat kā topošo objektu ieceres.

Ar performanci un zīmējumu izstādi sācies gads, kas Pedvālē būs veltīts Ojāra Feldberga personālizstādei. Tā paredzēta kā vides objektu un skulptūru ekspozīcija Pedvāles ainavā. Sezonas laikā notiks vēl arī citi radoši pasākumi, performances un izstādes. Visa gada laikā apmeklētāji varēs vērot vides objektu tapšanu, skulptūru kalšanu, kā arī piedalīties dažādos radošos notikumos un tikties ar tēlnieku Ojāru Feldbergu.

« Atpakaļ
Copyright © 2013 Open-Air Art Museum at Pedvale. All rights reserved.